O Fundacji

Edukacja to wspólne dobro – uczniów, uczennic, nauczycieli, nauczycielek, rodziców, pracowników oświaty, ekspertów, ekspertek, specjalistów, nauczycieli akademickich. Jako fundacja staramy się działać na rzecz jak najszerszego włączenia każdej z tych grup w działania na rzecz poprawy jakości funkcjonowania polskiej szkoły. Monitorujemy zmiany prawa oświatowego pod kątem włączania w ten proces zainteresowanych edukacją grup, opiniujemy merytorycznie zmiany wprowadzane w oświacie.

Wychodzimy z założenia, że wartościowa edukacja powinna mieć dobry początek już na etapie pracy i opieki nad małym dzieckiem w żłobku. Dlatego skupiamy się szczególnie na jakości merytorycznej edukacji żłobkowej, przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Jesteśmy przekonani, że od dobrze zaplanowanej i prowadzonej edukacji na wczesnych etapach, zależy sukces starszych uczniów- mierzony nie tylko stopniami, ale także poziomem ich zadowolenia ze szkoły i roli ucznia.

Organizujemy seminaria, konferencje, warsztaty, cykle szkoleniowe, przygotowujemy poradniki dla rodziców i nauczycieli, służymy głosem doradczym.

KRS: 0000588325
NIP: 5213713873
Regon: 363090074
Adres: ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 23A/69, 02-513 Warszawa
Numer konta bankowego: VW Bank Polska 59 2130 0004 2001 0720 2625 0001

STATUT FUNDACJI

OTRZYMANE DOFINANSOWANIA

NASZE SPRAWOZDANIA KRS 0000588325         

Zarząd:

Iga Kazimierczyk – prezeska
Zofia Grudzińska  – wiceprezeska

 

Rada fundacji:

Krzysztof Kliszczyński
dr Dorota Sobierańska
Agnieszka Podgórska

Rada programowa:

prof. Małgorzata Żytko
dr Małgorzata Sieńczewska
Sylwia Chutnik

Eksperci i ekspertki

Iga Kazimierczyk

Pedagog, nauczycielka, trenerka, koordynatorka programów edukacyjnych. Prezeska Fundacji „Przestrzeń dla edukacji”. Prowadzi zajęcia dla studentów na Wydziale Pedagogicznym UW. Kieruje pracami punktu dziennego opiekuna „Drejdel”. Jest zaangażowana w ruch społeczny „Obywatele dla edukacji”. Ukończyła Kurs Trenerów Organizacji Pozarządowych, specjalizuje się w szkoleniach z metody projektu, oceniania kształtującego i współpracy z rodzicami. Pisze materiały, poradniki i scenariusze zajęć dla nauczycieli.

Zofia Grudzińska

Jestem nauczycielką języka, psycholożką, pasjonuję się tym, jak tworzone są ramy prawne dla edukacji. Mieszkam na wsi, prowadzę mini-schronisko dla bezdomnych zwierząt. Jestem współzałożycielką i koordynatorką Ruchu Społecznego Obywatele dla Edukacji.

Maria Kowalewska

Jestem animatorką społeczno- kulturowa, wychowawczynią, pedagożką, nauczycielką. Od 9 lat jestem związana z edukacją formalną.  Jestem także renerkaą edukacji antydyskryminacyjnej, aktywistką, której bliska jest edukacja międzykulturowa i globalna. Uczę także języka polskiego jako obcego. Pochodzę z Suwalszczyzny.

Krzysztof Izdebski

Prawnik specjalizujący się w dostępie do informacji publicznej i ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego, autor publikacji z tego zakresu oraz wykładowca. Doradza wielu organizacjom, instytucjom i osobom w jaki sposób pozyskiwać, udostępniać i wykorzystywać dane publiczne.

Ula Malko

Psycholożka i trenerka. Skończyła pięcioletnie magisterskie studia psychologiczne w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej a także, roczne Podyplomowe Studium Trenerów Grupowych przy Laboratorium Psychoedukacji. Specjalizuje się tworzeniu dobrych warunków do rozwoju dla najmłodszych dzieci. Współtworzyła „Standardy Jakości opieki i wspierania rozwoju dzieci w wieku 0-3” (opracowanymi przez Fundację im. A. Komeńskiego). Koordynowała projekt ‚Co-dzienny opiekun w Warszawie’ w ramach którego utworzone zostały pierwsze Punkty Opiekuna Dziennego w Warszawie. Współpracuje ze żłobkami, przedszkolami oraz punktami Opiekuna Dziennego prowadząc doradztwo i konsultacje. W ramach pracy w Instytucie Komeńskiego prowadzi warsztaty dla nauczycielek/li i opiekunek/ów małych dzieci. Wspiera także rodziców dzieci w wieku 0-3, kobiety i pary spodziewające się dzieci, przede wszystkim w Ośrodku Regeneracja.

Aleksandra Szyller

Doktor nauk pedagogicznych, pedagog, wykładowca, trener, prowadzi zajęcia dla studentów studiów dziennych i zaocznych na Wydziale Pedagogicznym UW oraz na Wydziale Polonistyki. Szkoli nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Pisze scenariusze zajęć, poradniki metodyczne oraz artykuły, dotyczące wczesnej edukacji. Prywatnie mama dwóch synków.

Wiktoria Kowalska

Pedagog, trenerka, doktorantka Wydziału Pedagogicznego UW, gdzie od czterech lat prowadzi zajęcia akademickie oraz warsztaty dla studentów i absolwentów. Prowadzi szkolenia z zakresu dynamiki grupy oraz komunikacji wewnątrzgrupowej, współpracy placówek oświatowych z rodzicami oraz środowiskiem lokalnym. Tworzy scenariusze zajęć i materiały pomocnicze dla nauczycieli edukacji początkowej oraz redaguje materiały dla wydawnictw pedagogicznych.

Marta Pacholczyk-Sanfilippo

Pedagog, absolwentka Wydziału Pedagogicznego UW oraz Wydziału Psychologii Małego Dziecka na Uniwersytecie Sacro Cuore w Mediolanie, kordynatorka projektów badawczych w Polsce i w Europie, właścicielka i dyrektorka Autorskiego Żłobka Edukacyjnego Mini Bambini. Od wielu lat prowadzi zajęcia i szkolenia z zakresu wczesnej edukacji m. in.dla studentów na Wydziale Pedagogicznym UW i w Wyższej Szkole Pedagogicznej ZNP. Koordynuje wiele działań społecznych na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży oraz wsparcia rodziców małych dzieci. Pracowała jako nauczyciel w Collegio San Carlo w Mediolanie, współpracuje z żłobkami, przedszkolami i ośrodkami badawczymi we Włoszech.

Adres:
ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 23A/69
02-513 Warszawa

     

KRS: 0000588325
NIP: 5213713873
Regon: 363090074

Copyright © 2024

        .

Polityka prywatności