O Fundacji

Edukacja to wspólne dobro – uczniów, uczennic, nauczycieli, nauczycielek, rodziców, pracowników oświaty, ekspertów, ekspertek, specjalistów, nauczycieli akademickich. Jako fundacja staramy się działać na rzecz jak najszerszego włączenia każdej z tych grup w działania na rzecz poprawy jakości funkcjonowania polskiej szkoły. Monitorujemy zmiany prawa oświatowego pod kątem włączania w ten proces zainteresowanych edukacją grup, opiniujemy merytorycznie zmiany wprowadzane w oświacie.

Wychodzimy z założenia, że wartościowa edukacja powinna mieć dobry początek już na etapie pracy i opieki nad małym dzieckiem w żłobku. Dlatego skupiamy się szczególnie na jakości merytorycznej edukacji żłobkowej, przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Jesteśmy przekonani, że od dobrze zaplanowanej i prowadzonej edukacji na wczesnych etapach, zależy sukces starszych uczniów- mierzony nie tylko stopniami, ale także poziomem ich zadowolenia ze szkoły i roli ucznia.

Organizujemy seminaria, konferencje, warsztaty, cykle szkoleniowe, przygotowujemy poradniki dla rodziców i nauczycieli, służymy głosem doradczym.

KRS: 0000588325
NIP: 5213713873
Regon: 363090074
Adres: ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 23A/69, 02-513 Warszawa
Numer konta bankowego: VW Bank Polska 59 2130 0004 2001 0720 2625 0001

STATUT FUNDACJI

OTRZYMANE DOFINANSOWANIA

NASZE SPRAWOZDANIA KRS 0000588325         

Zarząd:

Iga Kazimierczyk – prezeska
Zofia Grudzińska  – wiceprezeska

 

Rada fundacji:

Krzysztof Kliszczyński
dr Dorota Sobierańska
Agnieszka Podgórska

Rada programowa:

prof. Małgorzata Żytko
dr Małgorzata Sieńczewska
Sylwia Chutnik

Eksperci i ekspertki

Iga Kazimierczyk

Pedagog, nauczycielka, trenerka, koordynatorka programów edukacyjnych. Prezeska Fundacji „Przestrzeń dla edukacji”. Prowadzi zajęcia dla studentów na Wydziale Pedagogicznym UW. Kieruje pracami punktu dziennego opiekuna „Drejdel”. Jest zaangażowana w ruch społeczny „Obywatele dla edukacji”. Ukończyła Kurs Trenerów Organizacji Pozarządowych, specjalizuje się w szkoleniach z metody projektu, oceniania kształtującego i współpracy z rodzicami. Pisze materiały, poradniki i scenariusze zajęć dla nauczycieli.

Zofia Grudzińska

Jestem nauczycielką języka, psycholożką, pasjonuję się tym, jak tworzone są ramy prawne dla edukacji. Mieszkam na wsi, prowadzę mini-schronisko dla bezdomnych zwierząt. Jestem współzałożycielką i koordynatorką Ruchu Społecznego Obywatele dla Edukacji.

Maria Kowalewska

Jestem animatorką społeczno- kulturowa, wychowawczynią, pedagożką, nauczycielką. Od 9 lat jestem związana z edukacją formalną.  Jestem także renerkaą edukacji antydyskryminacyjnej, aktywistką, której bliska jest edukacja międzykulturowa i globalna. Uczę także języka polskiego jako obcego. Pochodzę z Suwalszczyzny.

Tomasz Kosmalski

oligofrenopedagog, uczył w warszawskich szkołach specjalnych. Działa na rzecz równości społecznej – szczególnie dla osób z niepełnosprawnościami, przeciwdziałając ich defaworyzacji. Pochodzi z Wielkopolski.

Anna Schmidt – Fic

nauczycielka z 27-letnim stażem pracy w publicznych szkołach średnich, absolwentka wydziału Matematyki i Informatyki na Uniwersytecie im Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aktywistka zaangażowana w działania na rzecz dobrej edukacji. Liderka i współtwórczyni inicjatywy “Protest z Wykrzyknikiem”. Jedna z koordynatorek kampanii “Wolna Szkoła”, matka dwóch córek – Kasi i Małgosi

Maciej Sokół

psycholog, trener pracy, szkoleniowiec. Założyciel inicjatywy obywatelskiej ISKRA. Aktywista działający na rzecz obrony porządku demokratycznego. Rodzic biorący aktywny udział w życiu szkoły, zainteresowany zwiększaniem świadomości społecznej dotyczącej znaczenia edukacji i zwiększeniem aktywności rodziców związanej ze szkołą. 

Stanisław Roszczyk

 

 

Marta Szymczyk

Adres:
ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 23A/69
02-513 Warszawa

     

KRS: 0000588325
NIP: 5213713873
Regon: 363090074

Copyright © 2024

        .

Polityka prywatności