Rozwój w biały dzień – warsztaty

creativity-819371_1920Prowadzisz zajęcia akademickie? Lubisz uczyć się nowych rzeczy? Cenisz sobie spotkania ze specjalistami? Lubisz merytoryczne dyskusje i naukę opartą na analizie przykładów oraz dobrych praktyk? Program spotkań warsztatowych „Rozwój w biały dzień” jest dla Ciebie.

Spotkania przygotowywane są z myślą o badaczach prowadzących zajęcia akademickie – niezależnie od stopnia naukowego. Prowadzącymi zajęcia są specjaliści w danej dziedzinie, osoby które mogą zaprezentować swoją praktykę w sposób użyteczny dla uczestników i uczestniczek spotkania. Na warsztaty zapraszamy właśnie uczestników i uczestniczki a nie słuchaczy i słuchaczki – liczymy na twórcze i aktywne zaangażowanie oraz wspólne uczenie się przez działanie. Pracujemy w małej grupie, nie prowadzimy wykładów, prelekcji ani pokazów. Zajęcia „Rozwoju” oparte są na metodach pracy warsztatowej, na dyskusjach, analizach przypadków, symulacjach i grach.

„Rozwój w biały dzień” jest oddolną inicjatywą nauczycielek i nauczycieli akademickich, związanych zawodowo z Wydziałem Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego oraz doktorantów i naukowców innych uczelni. Postanowiliśmy zebrać nasze siły, możliwości, doświadczenie i w otwartej na uczenie się nawzajem grupie podzielić się tym, co już wiemy. Łączy nas przekonanie, że wielu prowadzących zajęcia ma wypracowane dobre praktyki pracy ze studentami, niestety – nie mamy przestrzeni, żeby się od siebie ich nauczyć. „Rozwój w biały dzień” to propozycja wspólnej pracy, doskonalenia, uczenia się w przyjaznej atmosferze, w grupie innych profesjonalistów.

Zajęcia trwają 2 godziny zegarowe. Na każde warsztaty prowadzimy e-mailową rejestrację. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Tematyka i daty warsztatów:

  • Janusz Wierzbicki Jak nie popełnić slajdobójstwa? O wystąpieniach publicznych inaczej.

1 grudnia 2015 r., OEiZIK, godzina 17:30

>>> czytaj więcej

  • Iga Kazimierczyk Dlaczego oni milczą? Elementy oceniania kształtującego na zajęciach akademickich.

12 stycznia 2016 r., Wydział Pedagogiczny UW, godzina 17:30

>>> czytaj więcej

  • Krzysztof Izdebski Jawna i przejrzysta uczelnia. Możesz pytać Ty, mogą pytać Ciebie, czyli dostęp do informacji publicznej w placówkach naukowych.

luty 2016 r., Wydział Pedagogiczny UW, godzina 17:30

>>> czytaj więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s