Prowadzisz zajęcia akademickie? Lubisz uczyć się nowych rzeczy? Cenisz sobie spotkania ze specjalistami? Lubisz merytoryczne dyskusje i naukę opartą na analizie przykładów oraz dobrych praktyk? Program spotkań warsztatowych „Rozwój w biały dzień” jest dla Ciebie.
Spotkania przygotowywane są z myślą o badaczach prowadzących zajęcia akademickie – niezależnie od stopnia naukowego. Prowadzącymi zajęcia są specjaliści w danej dziedzinie, osoby które mogą zaprezentować swoją praktykę w sposób użyteczny dla uczestników i uczestniczek spotkania. Na warsztaty zapraszamy właśnie uczestników i uczestniczki a nie słuchaczy i słuchaczki – liczymy na twórcze i aktywne zaangażowanie oraz wspólne uczenie się przez działanie. Pracujemy w małej grupie, nie prowadzimy wykładów, prelekcji ani pokazów. Zajęcia „Rozwoju” oparte są na metodach pracy warsztatowej, na dyskusjach, analizach przypadków, symulacjach i grach.
„Rozwój w biały dzień” jest oddolną inicjatywą nauczycielek i nauczycieli akademickich, związanych zawodowo z Wydziałem Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego oraz doktorantów i naukowców innych uczelni. Postanowiliśmy zebrać nasze siły, możliwości, doświadczenie i w otwartej na uczenie się nawzajem grupie podzielić się tym, co już wiemy. Łączy nas przekonanie, że wielu prowadzących zajęcia ma wypracowane dobre praktyki pracy ze studentami, niestety – nie mamy przestrzeni, żeby się od siebie ich nauczyć. „Rozwój w biały dzień” to propozycja wspólnej pracy, doskonalenia, uczenia się w przyjaznej atmosferze, w grupie innych profesjonalistów.
Zajęcia trwają 2 godziny zegarowe. Na każde warsztaty prowadzimy e-mailową rejestrację. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.
Tematyka i daty warsztatów:
- Janusz Wierzbicki Jak nie popełnić slajdobójstwa? O wystąpieniach publicznych inaczej.
1 grudnia 2015 r., OEiZIK, godzina 17:30
- Iga Kazimierczyk Dlaczego oni milczą? Elementy oceniania kształtującego na zajęciach akademickich.
12 stycznia 2016 r., Wydział Pedagogiczny UW, godzina 17:30
- Krzysztof Izdebski Jawna i przejrzysta uczelnia. Możesz pytać Ty, mogą pytać Ciebie, czyli dostęp do informacji publicznej w placówkach naukowych.
luty 2016 r., Wydział Pedagogiczny UW, godzina 17:30