Nasi eksperci i ekspertki

iga_kazimierczykIga Kazimierczyk – pedagog, nauczycielka, trenerka, koordynatorka programów edukacyjnych. Prezeska Fundacji „Przestrzeń dla edukacji”. Prowadzi zajęcia dla studentów na Wydziale Pedagogicznym UW. Kieruje pracami punktu dziennego opiekuna „Drejdel”. Jest zaangażowana w ruch społeczny „Obywatele dla edukacji”. Ukończyła Kurs Trenerów Organizacji Pozarządowych, specjalizuje się w szkoleniach z metody projektu, oceniania kształtującego i współpracy z rodzicami. Pisze materiały, poradniki i scenariusze zajęć dla nauczycieli.

zosia-grudzinskaZofia Grudzińska życie zawodowe zaczęła jako filmowiec, ale po kilkuletnim pobycie w Anglii, gdzie pracowała jako wykładowca realizacji dźwięku w szkole filmowej, zamieszkała na Mazurach i pracuje jako nauczycielka języka angielskiego w pobliskiej szkole, stosując podejście „autonomii ucznia”.Jest też psychologiem, prowadzi terapię krótkoterminową. Mieszka na wsi, ma mini-schronisko dla bezdomnych zwierząt. Jest współzałożycielką i koordynatorką Ruchu Społecznego Obywatele dla Edukacji 

 

magMagdalena Milczewska – pedagog, trenerka, koordynatorka programów i projektów krajowych oraz międzynarodowych (m.in. z zakresu edukacji kulturalnej), nauczycielka wychowania przedszkolnego w Przedszkolu nr 125 „Pod Złotym Promykiem” w Warszawie. Pisze artykuły, prowadzi szkolenia i warsztaty dla studentów Wydziału Pedagogicznego UW oraz nauczycieli z całej Polski z metody projektów badawczych, edukacji matematycznej, edukacji medialnej, metod aktywizujących.

..

.krzysztofKrzysztof Izdebski – prawnik specjalizujący się w dostępie do informacji publicznej i ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego, autor publikacji z tego zakresu oraz wykładowca. Doradza wielu organizacjom, instytucjom i osobom w jaki sposób pozyskiwać, udostępniać i wykorzystywać dane publiczne.

 

 

dorota-lobodaDorota Łoboda – teatrolożka, absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze AT oraz Wydziału Lingwistyki i Filologii Wschodniosłowiańskich UW. Prowadzi klub dziecięcy oraz szkołę języka angielskiego dla dzieci. Od wielu lat zaangażowana w działalność rad rodziców oraz działania na rzecz społeczności lokalnej. Ukończyła Warszawską Pracownię Lokalnych Liderek prowadzoną przez fundację Europejskie Centrum Równości. Współtwórczyni ruchu Rodzice Przeciwko Reformie Edukacji, zaangażowana w umożliwienia rodzicom wyrażenia swojej opinii odnośnie planowanych zmian w edukacji.

 

Uula malkola Malko – psycholożka i trenerka. Skończyła pięcioletnie magisterskie studia psychologiczne w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej a także, roczne Podyplomowe Studium Trenerów Grupowych przy Laboratorium Psychoedukacji. Specjalizuje się tworzeniu dobrych warunków do rozwoju dla najmłodszych dzieci. Współtworzyła „Standardy Jakości opieki i wspierania rozwoju dzieci w wieku 0-3” (opracowanymi przez Fundację im. A. Komeńskiego). Koordynowała projekt ‚Co-dzienny opiekun w Warszawie’ w ramach którego utworzone zostały pierwsze Punkty Opiekuna Dziennego w Warszawie. Współpracuje ze żłobkami, przedszkolami oraz punktami Opiekuna Dziennego prowadząc doradztwo i konsultacje.
W ramach pracy w Instytucie Komeńskiego prowadzi warsztaty dla nauczycielek/li i opiekunek/ów małych dzieci. Wspiera także rodziców dzieci w wieku 0-3, kobiety i pary spodziewające się dzieci, przede wszystkim w Ośrodku Regeneracja.

.


olaAleksandra Szyller
– dr nauk pedagogicznych, pedagog, wykładowca, trener, prowadzi zajęcia dla studentów studiów dziennych i zaocznych na Wydziale Pedagogicznym UW oraz na Wydziale Polonistyki. Szkoli nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Pisze scenariusze zajęć, poradniki metodyczne oraz artykuły, dotyczące wczesnej edukacji. Prywatnie mama dwóch synków.

Pomagają nam także:

.

Wiktoria KowalskaWiktoria Kowalska – pedagog, trenerka, doktorantka Wydziału Pedagogicznego UW, gdzie od czterech lat prowadzi zajęcia akademickie oraz warsztaty dla studentów i absolwentów. Prowadzi szkolenia z zakresu dynamiki grupy oraz komunikacji wewnątrzgrupowej, współpracy placówek oświatowych z rodzicami oraz środowiskiem lokalnym. Tworzy scenariusze zajęć i materiały pomocnicze dla nauczycieli edukacji początkowej oraz redaguje materiały dla wydawnictw pedagogicznych.

.

fundacja6Marta Pacholczyk-Sanfilippo – pedagog, absolwentka Wydziału Pedagogicznego UW oraz Wydziału Psychologii Małego Dziecka na Uniwersytecie Sacro Cuore w Mediolanie, kordynatorka projektów badawczych w Polsce i w Europie, właścicielka i dyrektorka Autorskiego Żłobka Edukacyjnego Mini Bambini. Od wielu lat prowadzi zajęcia i szkolenia z zakresu wczesnej edukacji m. in.dla studentów na Wydziale Pedagogicznym UW i w Wyższej Szkole Pedagogicznej ZNP. Koordynuje wiele działań społecznych na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży oraz wsparcia rodziców małych dzieci. Pracowała jako nauczyciel w Collegio San Carlo w Mediolanie, współpracuje z żłobkami, przedszkolami i ośrodkami badawczymi we Włoszech.
.