Rodzice przedszkolaków – szukamy Waszego wsparcia

Jesteś mamą/tatą trzylatka i obawiasz się, że w związku z reformą Twoje dziecko nie dostanie się do przedszkola? Jesteś rodzicem przedszkolaka i zależy Ci na dobrej edukacji przedszkolnej? Chcesz działać? Skontaktuj się z nami.

Wielu/wiele z Was martwi się o to, jak potoczy się rekrutacja do przedszkoli pierwszego wyboru. W przedszkolach zostają sześciolatki, które w tym roku nie pomieszczą się już w oddziałach przedszkolnych w szkołach. Rodzice dzieci trzyletnich, sześcioletnich oraz w konsekwencji – także pięcio i sześciolatków – odczuwają realne problemy wynikające z reformy. Dzieci niestety także doświadczą jej skutków – tłok, naukę w pośpiesznie dostosowanych salach. Oby gniew nie skupił się na nauczycielach – pamiętajmy, mają ten sam problem i także reformy muszą uczyć się w biegu.

Jako Fundacja od listopada 2015 roku alarmujemy, że reforma edukacji uderzy w dzieci najmłodsze a konsekwencją likwidacji gimnazjów, będzie naruszenie zasad działania przedszkoli. Dokonana przy okazji reformy kolejna zmiana podstaw programowych, obniża w naszym odczuciu jakość edukacji przedszkolnej. Doświadczamy więc zmiany nie tylko organizacyjnej, ale także programowej.

Szukamy wsparcia rodziców dzieci trzyletnich – bo to oni i ich dzieci szczególnie odczują konsekwencje reformy. Zapraszamy do współpracy także rodziców pozostałych przedszkolaków – placówka to jeden organizm. 

Jeśli masz potrzebę zaangażowania się w działania, masz odrobinę czasu, chcesz aktywnie włączyć się w dyskusję o edukacji dzieci najmłodszych – skontaktuj się z nami. Głos rodziców, obok głosu nauczycieli i dzieci, może wpłynąć na los najmłodszych w przedszkolach.

Dla rodziców chcących włączyć się w działania Fundacji w zakresie postulowania zmian w edukacji przedszkolnej, planujemy organizować spotkanie informacyjne w drugim tygodniu maja.

Piszcie na pde@pde.org.pl