Warsztaty „Razem do szkoły” – gotowość szkolna dla dzieci i rodziców

Drogie mamy i „taty” – zapraszamy na całkiem bezpłatne warsztaty, przygotowane z myślą o dzieciach i rodzicach, na których dowiecie się co to jest gotowość szkolna i jak przez zabawę wspomagać przygotowanie dziecka do szkoły. Zapraszamy 26 (wtorek) stycznia o 17:30 do siedziby Fundacji MaMa. Na nasze zajęcia zapraszamy Was wspólnie – rodzica i dziecko, które przygotowuje się do rozpoczęcia nauki w szkole. 

Dla kogo?

Skoro mamy rozmawiać o gotowości szkolnej, musimy robić to razem z tymi, których ten temat najbardziej dotyczy – z dziećmi i z rodzicami.

O warsztacie

Zajęcia mają charakter warsztatowy. Będziemy działać – aktywnie spędzimy czas. Przygotujcie się więc na intensywne spotkanie. Wspólnie dowiemy się, jak w ciekawy sposób można wpierać dziecko w osiągnięciu gotowości szkolnej.

Część I warsztatu będzie poświęcona dla rodziców. Dzieci w tym czasie będą miły szansę się zintegrować podczas wspólnej zabawy.

Część II przeznaczona jest na wspólną zabawę i naukę. W praktyce sprawdzimy nasze kompetencje.

Koszty i warunki przyjęcia na warsztaty

Nasze zajęcia są bezpłatne. O przyjęciu na warsztaty decyduje tylko kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres szkolenia@pde.org.pl

Miejsce i czas trwania

Warszaty odbędą się 26 stycznia 2016r. (wtorek) w siedzibie Fundacji MaMa/ MaMa Cafe ul. Wilcza 27 b (wejście obok żłobka) w godzinach 17:30 – 19:30.

Przyjmujemy tylko 9 rodziców i 9 dzieci. Można zabrać ze sobą więcej niż jedno dziecko, ale prosimy o taką informacje w zgłoszeniu.

Uwagi dodatkowe

W czasie zajęć będziemy wykonywać zdjęcia. Nasze spotkanie będziemy pokazywać jako dobrą praktykę wspólnej pracy dzieci i rodziców. Uczestnictwo w warsztatach jest równocześnie zgodną na wykorzystywanie zdjęć.

9 stycznia na UW odbyło się Obywatelskie wysłuchanie publiczne, dotyczące zmian oświatowych.  W czasie spotkania dość często pojawiało się sformułowanie „gotowość szkolna”. Okazało się, że mimo iż sformułowanie to pojawia się w debacie, to spora część z nas nie wie, co na taką gotowość się składa i jak wspierać jej rozwój. Uznałyśmy, że skoro temat jest ważny, a mało o nim wiemy, to możemy się spotkać, wymienić doświadczeniami i wspólnie czegoś nauczyć.

Zapraszamy!

Fundacja „Przestrzeń dla edukacji”